Szukaj na tym blogu

czwartek, 9 grudnia 2010

Peelingi


Perfekcyjny makijaż to efekt końcowy procesu, który można nazwać „dbaniem o siebie”. O kosmetykach do makijażu wiem naprawdę sporo, ale nie słyszałem, by wymyślono jakiś specyfik, który kompleksowo i natychmiast pozwala odwrócić następstwa systematycznych zaniedbań.

Można wybierać kosmetyki najlepszych marek, wiedzieć wszystko o technikach make up`u, jednak efekt nie będzie zadowalający, jeśli skóra nie jest przygotowana na makijaż. Co jest podstawowym elementem pielęgnacji? Oczywiście oczyszczenie! A jak skutecznie oczyścić skórę? Peelingiem.

Peelingi dzielimy na:
Mechaniczne, w których wykorzystujemy siłę tarcia, wytwarzaną za pomocą dłoni na powierzchni skóry. Naturalnymi składnikami znajdującymi się w peelingu są np. sól, cukier czy fragmenty pestek owoców.
Chemiczne, w których zamiast składnika ścierającego występują enzymy bądź kwasy, najczęściej owocowe.

Przewaga peelingów enzymatycznych nad mechanicznymi jest taka, że nadają się do każdego typu cery, nawet najbardziej wrażliwej, naczynkowej. Ich działanie polega na rozpuszczeniu wiązania między zrogowaciałymi komórkami skóry i usunięciu martwego naskórka, który zalegając na twarzy sprzyja powstawaniu zmarszczek, nierównomiernemu kolorytowi skóry i utracie wewnętrznego blasku.

Peelingi są świetnym przygotowaniem do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż pozbawienie zrogowaciałego naskórka pozwala skórze lepiej wchłaniać substancje odżywcze, dostarczane jej np. w postaci kremów. Peeling wykonany np. przed użyciem samoopalacza sprawia, że opalenizna jest równomierna i utrzymuje się dłużej.

Peelingi mechaniczne to też delikatny regulator mikrokrążenia. W połączeniu z masażem pobudzają mikrokrążenie w skórze, co przyspiesza procesy przemiany materii (m.in. wydalanie toksyn), bardzo dobrze również wpływają na dotlenienie skóry.

Peelingi w zależności od rodzaju skóry powinno się stosować 1-2 razy w tygodniu. Przy cerze ze skłonnościami do wyprysków zalecam odstąpienie od peelingu mechanicznego na rzecz chemicznego, ponieważ mechaniczny poprzez tarcie mógłby pogorszyć tylko stan skóry rozprzestrzeniając bakterie na twarzy.

Przy skórze wrażliwej, cienkiej, naczynkowej najlepiej wykonywać raz w tygodniu peeling enzymatyczny.

Adrian

więcej na
www.blogmakijaz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz